filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1983
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Posterunek przy Hill Street
(1981)
nominacje
Cagney i Lacey
(1981)
Fame
(1982)
Magnum
(1980)
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Buffalo Bill
(1983)
M*A*S*H
(1972)
Newhart
(1982)
SCTV Network 90
(1981)
Taxi
(1978)
Najlepszy film telewizyjny
nominacje
Kto pokocha moje dzieci?
(1983)
Paula Levenback
,
Wendy Riche
Szkarłatny kwiat
(1982)
Mark Shelmerdine
,
David Conroy
Najlepszy miniserial
wygrane
Nicholas Nickleby
(1982)
nominacje
Ludzie Smiley'a
(1982)
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
To Serve Them All My Days
(1980)
Wichry wojny
(1983)
Najlepszy miniserial_
wygrane
Pieśń kata
(1982)
Anthony Magro
,
Karen Rasch
,
Charles McCann
,
James Troutman
,
Paul B. Clay
,
Richard Raderman
,
William Shenberg
,
Jeffrey L. Sandler
,
Asher Yates
,
Dan Thomas
,
Paul Laune
,
David D. Caldwell
nominacje
W imię honoru
(1982)
Joe Melody
,
David R. Elliott
,
Michael Hilkene
,
Fred Judkins
,
Christopher T. Welch
,
Tom Cornwell
,
John Kline
,
Rusty Tinsley
za część I
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[Ed Flanders]
Ed Flanders
jako Dr Donald Westphall w serialu
St. Elsewhere
(1982)
nominacje
John Forsythe
Dynastia
(1981)
Tom Selleck
Magnum
(1980)
Daniel J. Travanti
Posterunek przy Hill Street
(1981)
William Daniels
St. Elsewhere
(1982)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Tyne Daly]
Tyne Daly
jako Detektyw Mary Beth Lacey w serialu
Cagney i Lacey
(1981)
nominacje
Sharon Gless
Cagney i Lacey
(1981)
Linda Evans
Dynastia
(1981)
Debbie Allen
Fame
(1982)
Veronica Hamel
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[Judd Hirsch]
Judd Hirsch
jako Alex Rieger w serialu
Taxi
(1978)
nominacje
Robert Guillaume
Benson
(1979)
Dabney Coleman
Buffalo Bill
(1983)
Alan Alda
M*A*S*H
(1972)
Ted Danson
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Shelley Long]
Shelley Long
jako Diane Chambers w serialu
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Rita Moreno
9 to 5
(1982)
Mariette Hartley
Goodnight, Beantown
(1983)
Swoosie Kurtz
Love, Sidney
(1981)
Isabel Sanford
The Jeffersons
(1975)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Tommy Lee Jones]
Tommy Lee Jones
jako Gary Gilmore w filmie
Pieśń kata
(1982)
nominacje
Robert Blake
Blood Feud
(1983)
Alec Guinness
Ludzie Smiley'a
(1982)
Roger Rees
Nicholas Nickleby
(1982)
Richard Chamberlain
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Barbara Stanwyck]
Barbara Stanwyck
jako Mary Carson w serialu
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
nominacje
Ann-Margret
Kto pokocha moje dzieci?
(1983)
Angela Lansbury
Little Gloria... Happy at Last
(1982)
Mariette Hartley
M.A.D.D.: Mothers Against Drunk Drivers
(1983)
Rosanna Arquette
Pieśń kata
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
wygrane
[Doris Roberts]
Doris Roberts
jako Mary Carson w serialu
St. Elsewhere
(1982)
nominacje
Barbara Bosson
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Betty Thomas
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Christina Pickles
St. Elsewhere
(1982)
Madge Sinclair
Trapper John, M.D.
(1979)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
wygrane
[James Coco]
James Coco
jako Mary Carson w serialu
St. Elsewhere
(1982)
nominacje
Michael Conrad
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Joe Spano
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Bruce Weitz
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Ed Begley Jr.
St. Elsewhere
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
wygrane
[Carol Kane]
Carol Kane
jako Simka Dahblitz-Gravas w serialu
Taxi
(1978)
nominacje
Loretta Swit
M*A*S*H
(1972)
Eileen Brennan
Private Benjamin
(1981)
Rhea Perlman
Zdrówko!
(1982)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[Christopher Lloyd]
Christopher Lloyd
jako Wielebny Jim Ignatowski w serialu
Taxi
(1978)
nominacje
Harry Morgan
M*A*S*H
(1972)
Danny DeVito
Taxi
(1978)
Nicholas Colasanto
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Jean Simmons]
Jean Simmons
jako Fiona ''Fee'' Cleary w serialu
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
nominacje
Bette Davis
Little Gloria... Happy at Last
(1982)
Judith Anderson
Medea
(1983)
Piper Laurie
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Polly Bergen
Wichry wojny
(1983)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Richard Kiley]
Richard Kiley
jako Paddy Cleary w serialu
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
nominacje
David Threlfall
Nicholas Nickleby
(1982)
Christopher Plummer
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Bryan Brown
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Ralph Bellamy
Wichry wojny
(1983)
Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
za część IV nagordzony Del Acevedo
Młody ksiądz staje przed życiowym dylematem: piąć się w hierarchii kościelnej czy zrezygnować z kapłaństwa dla kobiety, którą pokochał.
nominacje
Fame
(1982)
Jack Wilson za odcinek "Not in Kansas Anymore"
Kto pokocha moje dzieci?
(1983)
Zoltan Elek i Monty Westmore
Kto pokocha moje dzieci?
(1983)
Zoltan Elek, Monty Westmore
V
(1983)
Najlepsza czołówka
wygrane
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Nicholas Nickleby
(1982)
Purpura i czerń
(1983)
Square Pegs
(1982)
Najlepsza forma specjalna - krótkometrażowy program animowany
wygrane
Here Comes Garfield
(1982)
Phil Roman
Odie zostaje złapany przez hycla. Garfield postanawia go uwolnić.
Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym (dramatyczna)
wygrane
Gniew aniołów
(1983)
Billy Goldenberg
Asystentka prokuratora okręgowego, Jennifer Parker, bierze przypadkowo udział w zastraszeniu świadka koronnego, za co zostaje zwolniona. Kobieta postanawia odzyskać honor.
nominacje
Drop-Out Father
(1982)
Peter Matz
Kto pokocha moje dzieci?
(1983)
Laurence Rosenthal
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Henry Mancini
V
(1983)
Joseph Harnell
W imię honoru
(1982)
Bruce Broughton
za część II
Najlepsza muzyka w serialu (dramatyczna)
wygrane
Dallas
(1978)
Bruce Broughton
za odcinek "The Ewing Blues"
nominacje
Fame
(1982)
William Goldstein
za odcinek "Not in Kansas Anymore"
Ojciec Murphy
(1981)
David Rose
za odcinek "Sweet Sixteen"
The Devlin Connection
(1982)
Nan Schwartz
za odcinek "Ring of Kings, Ring of Thieves"
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Kto pokocha moje dzieci?
(1983)
John Erman
nominacje
Ludzie Smiley'a
(1982)
Simon Langton
za część VI
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Daryl Duke
za część II
Special Bulletin
(1983)
Edward Zwick
Wichry wojny
(1983)
Dan Curtis
za odcinek "Into The Maelstrom"
Najlepsza reżyseria muzyczna
nominacje
Motown 25: Yesterday, Today, Forever
(1983)
Don Mischer
SCTV Network 90
(1981)
John Blanchard
,
Jim Drake
za odcinki "The Energy Ball" i "Sweeps Week Show"
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
wygrane
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Jeff Bleckner
za odcinek "Life in the Minors"
nominacje
Fame
(1982)
Marc Daniels
za odcinek "And The Winner Is"
Fame
(1982)
Robert Scheerer
za odcinek "Feelings"
The Mississippi
(1983)
Leo Penn
za odcinek "Old Hatreds Die Hard"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
wygrane
Zdrówko!
(1982)
James Burrows
za odcinek "Showdown" część 2
nominacje
Buffalo Bill
(1983)
Jim Drake
za odcinek "Woody Quits"
Buffalo Bill
(1983)
Tom Patchett
za odcinek pilotażowy
M*A*S*H
(1972)
Burt Metcalfe
za odcinek "The Joker Is Wild"
M*A*S*H
(1972)
Alan Alda
za odcinek "Goodbye, Farewell and Amen"
Statek miłości
(1977)
Bob Sweeney
za odcinek "The Dog Show"
Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Jerry Adams
,
Robert MacKichan
Młody ksiądz staje przed życiowym dylematem: piąć się w hierarchii kościelnej czy zrezygnować z kapłaństwa dla kobiety, którą pokochał.
nominacje
Nicholas Nickleby
(1982)
John Napier
za część IV
Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer
nominacje
Fame
(1982)
Ira Diamond
,
Joseph J. Stone
za odcinek "Not in Kansas Anymore"
Najlepsze efekty specjalne w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Wichry wojny
(1983)
Najlepsze efekty specjalne w serialu
nominacje
SCTV Network 90
(1981)
Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Nicholas Nickleby
(1982)
Mark Nelson
Najlepsze fryzury w serialu
nominacje
Wizards and Warriors
(1983)
za odcinek "The Rescue"; nominowana Sharleen Rassi
Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Szkarłatny kwiat
(1982)
Phyllis Dalton
nominacje
Little Gloria... Happy at Last
(1982)
Julie Weiss
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Travilla
Najlepsze kostiumy w serialu
wygrane
Wizards and Warriors
(1983)
Theadora Van Runkle
za odcinek "Dungeon of Death"
nominacje
Dynastia
(1981)
Nolan Miller
za odcinek "La Mirage"
Filthy Rich
(1982)
Warden Neil
za odcinek "Town and Gown"
Mama's Family
(1983)
Ret Turner
za odcinek "Wedding", część II
Opowieści złotej małpy
(1982)
Jean-Pierre Dorléac
za odcinek "Nakajima Kill"
Najlepsze osiągniecie w pisaniu muzyki i słów piosenek
wygrane
W swoim rodzaju
(1982)
nagrodzeni James Di Pasquale, Dory Previn za utwór "We'll Win This World"
nominacje
Bare Essence
(1982)
Carol Connors, Billy Goldenberg za utwór "In Finding You, I Found Love"
Quincy M.E.
(1976)
Bruce Broughton, Mark Mueller za utwór "Quincy's Wedding Song" do odcinka "Quincy's Wedding" (część II)
Zdrówko!
(1982)
Judy Hart-Angelo
,
Gary Portnoy
za utwór "Where Everybody Knows Your Name" w odcinku pilotowym
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Wichry wojny
(1983)
Charles Correll
,
Stevan Larner
nominacje
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Bill Butler
Świadek oskarżenia
(1982)
Arthur Ibbetson
W imię honoru
(1982)
Al Francis
Zabij mnie, zabij siebie
(1983)
Gayne Rescher
Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery
nominacje
Domek na prerii
(1974)
Harry L. Wolf
za odcinek "The Wild Boy"
Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Pieśń kata
(1982)
Robert W. Glass Jr.
,
Ray West
,
David J. Hudson
,
Steve Marlowe
Najlepszy montaż dźwięku w serialu
nominacje
Drużyna "A"
(1983)
Jim Cook
,
'Fast' Eddie Mahler
,
John Norman
,
Robert L. Harman
Opowieści złotej małpy
(1982)
John Detra
,
John Stacy
,
Paul Wittenberg
,
Bob Weatherford
,
Donlee Jorgensen
,
William Shenberg
,
Barney Cabral
,
Eric Shrader
,
Mark Roberts
,
Sam Gemette
,
Sam F. Shaw
za odcinek "Honor Thy Brother"
St. Elsewhere
(1982)
Gary Krivacek
,
Constance A. Kazmer
,
Jerelyn J. Harding
,
Sam Horta
,
Don Ernst
,
Avram D. Gold
za odcinek "Working"
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
nominacje
Big Bird in China
(1983)
Ken Gutstein
Kto pokocha moje dzieci?
(1983)
Jerrold L. Ludwig
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Robert F. Shugrue
Purpura i czerń
(1983)
Benjamin A. Weissman
W imię honoru
(1982)
Bud Friedgen
,
Fred A. Chulack
za część I
Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
Ptaki ciernistych krzewów
(1983)
Carroll Timothy O'Meara
za część III
Młody ksiądz staje przed życiowym dylematem: piąć się w hierarchii kościelnej czy zrezygnować z kapłaństwa dla kobiety, którą pokochał.
Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer
nominacje
M*A*S*H
(1972)
Stanford Tischler
,
Larry L. Mills
za odcinek "Goodbye, Farewell and Amen"
Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)
nominacje
Here Comes Garfield
(1982)
Jay Poynor, Lee Mendelson, Bill Melendez
Najlepszy program dla dzieci
wygrane
Big Bird in China
(1983)
Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Special Bulletin
(1983)
Edward Zwick
,
Marshall Herskovitz
nominacje
Kto pokocha moje dzieci?
(1983)
Michael Bortman
Little Gloria... Happy at Last
(1982)
William Hanley
Nicholas Nickleby
(1982)
David Edgar
za część IV
Pieśń kata
(1982)
Norman Mailer
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
Posterunek przy Hill Street
(1981)
David Milch
za odcinek "Trial By Fury"
nominacje
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Steven Bochco
,
Jeffrey Lewis
,
Anthony Yerkovich
za odcinek "A Hair of the Dog"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Karen Hall
za odcinek "Officer of the Year"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Steven Bochco
,
Michael I. Wagner
,
Jeffrey Lewis
,
David Milch
,
Anthony Yerkovich
za odcinek "No Body's Perfect"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Karen Hall
,
Steven Bochco
,
Jeffrey Lewis
,
David Milch
,
Anthony Yerkovich
za odcinek "Eugene's Comedy Empire Strikes Back"
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Zdrówko!
(1982)
Les Charles
,
Glen Charles
za odcinek "Give Me a Ring Sometime"
nominacje
Buffalo Bill
(1983)
Jay Tarses
,
Tom Patchett
za odcinek pilotażowy
Taxi
(1978)
Ken Estin
za odcinek "Jim's Inheritance"
Zdrówko!
(1982)
David Lloyd
za odcinek "Diane's Perfect Date"
Zdrówko!
(1982)
David Isaacs
,
Ken Levine
za odcinek "The Boys in the Bar"
Wyróżnieni w roku 1983
Ptaki ciernistych krzewów
(
6/16
)
Zdrówko!
(
5/11
)
Posterunek przy Hill Street
(
3/14
)
St. Elsewhere
(
3/8
)
Taxi
(
3/6
)
Wichry wojny
(
2/6
)
Pieśń kata
(
2/5
)
Kto pokocha moje dzieci?
(
1/8
)
Nicholas Nickleby
(
1/7
)
Cagney i Lacey
(
1/3
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.